Bedaux i Aurenia
Królestwo Bedaux i Brusalii oraz BadyÅ„skie Królestwo Aurenii

Ustrój: Monarchia.
​
Stolica: Mnadura
Klasa: Królestwo
Narodowość: Scydyjska-zachodnia oraz mniejszość brusalska
​

Ustrój: Monarchia.
​
Stolica: Hilava
Klasa: Królestwo
Narodowość: Scydyjska-zachodnia
​
Dwa paÅ„stwa zwiÄ…zane ze sobÄ… wystarczajÄ…co dÅ‚ugo by móc omówić je oddzielnie.
​
AURENIA: jest najstarszym z paÅ„stw, zaÅ‚ożonym niedaleko Hilavy przez Badyna I Wielkiego. Jako że posiadajÄ… wyłączny dostÄ™p do bardzo żyznej doliny rzeki Laethois która ciÄ…gnie siÄ™ od poÅ‚udnia na póÅ‚noc kraju, trzonem ich ekonomii jest uprawa roli. Sa domem królewskim najwazniejszej dynastii Scydii, która jest tutejszym odpowiednikiem Habsburgów.
​
BEDAUX: zostaÅ‚o zaÅ‚ożone w czasie wspóÅ‚pracy miejscowej grupy etnicznej Brusalów na póÅ‚nocy i osadników przyprowadzonych przez króla Adre I ZaÅ‚ożyciela, prekursora Å›wietnego rodu Fedaux, od którego nawet utworzono przed wiekami kraj zasiedlany przez poddanych Fedaux oraz Brusalów. W kraju istnieje silne przywiÄ…zanie do tradycji, to najbardziej konserwatywny z narodów. Gospodarka korzysta intensywnie z bardzo bogatych w zÅ‚oża gór oraz urodzajnych zlewiskach rzek na póÅ‚nocy. MajÄ… takie osady na poÅ‚udniowych wyspach, gdzie znajdujÄ… siÄ™ Å›wietne Å‚owiska.
Najwsześniejsza historia




Do Scydii przybyÅ‚a duża grupa kolonistów z różnych grup kulturowych, przetrasportowana przez piÄ™ciu Ojców DÅ‚ugowiecznych (o nich kiedy indziej). PrzyglÄ…damy siÄ™ tutaj dwóm grupom kolonistów spoÅ›ród piÄ™ciu.
​
Slajd 1. Po zauważeniu drastycznych różnic w poglÄ…dach, Ojcowie wziÄ™li po trochu ludzi każdy i osiedlili siÄ™ w różnych zakÄ…tkach Scydii by na siebie nie wpadać i nie powodować konfliktu. W nieznanych okolicznoÅ›ciach wszyscy zniknÄ™li w jednym czasie. Poza jednym - Ojcem znanym jako Badyn.
Slajd 2. Badyn I zostaÅ‚ pierwszym królem w Scydii. Jego panowanie nie miaÅ‚o dokÅ‚adnych granic i skupiaÅ‚o siÄ™ wokóÅ‚ dorzecza Otelory i Semerty. Koronowany potem Andre I z rodu Fedaux zorganizowaÅ‚ swój naród wokóÅ‚ żyznych ziem Foulat, Sulois, Ploidean i Meveux. NawiÄ…zali również kontakt z miejscowym ludem Brusalów. ZaczÄ™li siÄ™ z nimi mieszać i integrować dość intensywnie. Biznesmen Hander Camex spoÅ›ród Bedaux przeniósÅ‚ siÄ™ caÅ‚kiem na ziemie Brusalów i poÅ›lubiÅ‚ córkÄ™ jednego z ważnych możnowÅ‚adców. Wkrótce Brusalowie ustanowili siÄ™ KsiÄ™stwem a Hander zostaÅ‚ ksiÄ™ciem.
Slajd 3. Darren I, syn Handera Camex wywalczyÅ‚ koronÄ™ królewskÄ… Bedaux, obok książęcej Brusalii. To on odkryÅ‚ najżyźniejsze terytorium Scydii - DolinÄ™ Laethois uwiÄ™zionÄ… miÄ™dzy wielkimi pasa górskimi, opÅ‚ywajÄ…cÄ… w wodÄ™ i zwierzynÄ™, poroÅ›niÄ™tÄ… lasem. UzaÅ‚ za priorytet zasiedlić jÄ… prÄ™dzej niż AureÅ„czycy. Ci, gdy tylko usÅ‚yszeli o żyznych terytoriach zaczÄ™li je również zasiedlać. Fryderyk II BadyÅ„ski, syn Badyna, posÅ‚ugujÄ…cy siÄ™ imieniem ojca jako nazwiskiem, naciskaÅ‚ na zwiÄ™kszanie powierzchni zajmowanej przez AureniÄ™. Wszyscy byli już Å›wiadomi że rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ kolonialny wyÅ›cig na zajmowanie ziemi.
Slajd 4. Jego syn, Fryderyk III zwany już za życia Walecznym postanowiÅ‚ zÅ‚amać dominacjÄ™ Bedaux w dolinie Laethois i wybraÅ‚ siÄ™ na pierwszÄ… w historii Scydii wojnÄ™. Ze swojÄ… dużą armiÄ… zajÄ…Å‚ tereny Doliny w górnym i Å›rodkowym biegu. Aby zaznaczyć AureÅ„skość terenów zaÅ‚ożyÅ‚ dwa miasta o bardzo aureÅ„skobrzmiÄ…cych nazwach - Gniewoszyce i Behrajnice. Na pierwszy rzut oka widać byÅ‚o różnicÄ™ miÄ™dzy Bedauskimi Boadelie czy formujÄ…cym siÄ™ Ordeux. To byÅ‚ również pierwszy moment w którym oficjalnie wyznaczono konkretne granice. W tym przypadku byly nimi rzeka Ciadahaem oraz wschodnie zbocza gór Leumiere aż do zalewu Laethois. Reszta granic nadal nie zostaÅ‚a dokÅ‚adnie okreÅ›lona. Gustaw II swój przydomek otrzymaÅ‚ dziÄ™ki szybkiej mobilizacji chÅ‚opów. DziÄ™ki jego odpowiedzi militarnej podbój Fryderyka zatrzymaÅ‚ siÄ™ na dolinie, choć mógÅ‚ zdobyć stolicÄ™ paÅ„stwa - Boadelie.
Slajd 5. Feliks, syn Gustawa nie byÅ‚ niezależnym wÅ‚adcÄ…, raczej kukieÅ‚kÄ… sterowanÄ… przez możnowÅ‚adców wiÄ™c nie należy nawet do pocztu królów mimo korony którÄ… nosiÅ‚ na gÅ‚owie. Jego książęta postarali siÄ™ o utrzymanie pokoju z AureniÄ… pszy nie ustÄ™powaniu w wyÅ›cigu o ziemiÄ™. Wysokie góry na poÅ‚udniu nie pociÄ…gaÅ‚y nikogo, ale wielkie, piÄ™kne rozlewiska rzek na póÅ‚nocy już tak. Bedauczycy wiÄ™c wyznaczyli dalszÄ… cżęść granicy wzdÅ‚uż aureÅ„skiej rzeki Poterby. Planowali przesunąć jÄ… za Góry Riber i wzdÅ‚uż rzeki Posmora w przyszÅ‚oÅ›ci. Tymczasem na poÅ‚dniu wybrzeże, dotÄ…d niezamieszkane przez AureÅ„czyków, zasiedlili koloniÅ›ci z rowijajÄ…cego siÄ™ Winderlandu i panujÄ…cego nim Oodeotora III
​
Slajd 6. NastÄ™puje sensowne zdefiniowanie stosunków Aurenia-Bedaux. Popierany przez lud i potężny ród Repieux Franciszek Badyn, mÅ‚odszy syn króla Aurenii postanowiÅ‚ obalić niesamodzielnego króla Feliksa. OtrzymaÅ‚ poparcie Brusalów którzy byli od pewnego czasu spychani na bok przez żądnych wÅ‚adzy i ziemi Bedauczyków. Franciszek obiecaÅ‚ przenieść stolicÄ™ z Boadelie do brusalskiego portu Mnadura, od dawna peÅ‚niÄ…cego rolÄ™ faktycznego centrum handlu i życia spoÅ‚ecznego. Starszy brat Franciszka, Adrian, zasiadÅ‚ na tronie swojego ojca w Aurenii i stanÄ…Å‚ przed zagrożeniem ze strony kolonistów z Winderlandii którzy już silnie zajmowali poÅ‚udniowe wybrzeże.
Dywersyfikacja etniczna


Bedaux jest jednolite etnicznie wyjÄ…wszy grupÄ™ Brusalów, czyli niewielkiego narodu na póÅ‚nocy. Pierwotnie to wÅ‚aÅ›nie Brusalowie zaÅ‚ożyli miasto MnadurÄ™. Brusalowie majÄ… specyficznÄ… odmianÄ™ jÄ™zyka, w którym wystÄ™pujÄ… gÅ‚ównie silne, harczÄ…ce, przytÅ‚umione dźwiÄ™ki. MiÄ™dzy Bedauczykami a nimi nie byÅ‚a nigdy zwady. Nieoficjalna stolica Bedaux byÅ‚a w Boadelii, ale Brusalskie miasto Mnadura po pewnym czasie naturalnie staÅ‚o siÄ™ centrum. Brusalowie i Bedauczycy wymieszali siÄ™ ze sobÄ… i obecnie tylko na póÅ‚nocy utrzymuje siÄ™ "czysta" grupa etniczna. Ich jÄ™zyki ewoluowaÅ‚y wspólnie, ale pozostaÅ‚y oddzielne. JÄ™zyk Bedaux ma swoje korzenie w jÄ™zyku francuskim, Brusalski ma swoje korzenie w innych, twardszych jÄ™zykach.
A teraz bardziej interesujÄ…co - Aurenia. Przede wszystkim problemem jest dolina rzeki Laethois, czyli najbardziej żyzne tereny regionu. W szerokiej dolinie gdzie po obu stronach wznoszÄ… siÄ™ wielkie góry, mieszka mieszanka obu narodów - Bedauskiego i AureÅ„skiego. PoczÄ…tkowo to Bedaux prowadziÅ‚o tam uprawy, gdy jeszcze narody byÅ‚y maÅ‚e i nie miaÅ‚y swojej tożsamoÅ›ci. Król Fryderyk III BadyÅ„ski z dynastii Badynów z Aurenii zajÄ…Å‚ tÄ™ dolinÄ™ i uznaÅ‚ częściÄ… swojego królestwa. By nadać temu znaczenia zaÅ‚ożyÅ‚ dwa miasta o bardzo, bardzo AureÅ„skich nazwach, by zaakcentować AureÅ„skość terenów. Poza tymi dwoma miastami AureÅ„czycy majÄ… luźne podejÅ›cie do nazw miast. Gawronin zostaÅ‚ zaÅ‚ożony w malutkiej kotlinie bogatej w zÅ‚oża metali, byÅ‚ tak naprawdÄ™ wczesnÄ… koloniÄ…, zanim zamieszkano tamtejsze góry. Dwa miasta któe nie pasujÄ… do innych to Donelles i Macdown, ale sÄ… to tereny zamieszkaÅ‚e przez mieszankÄ™ AureÅ„czyków i Winderladczyków (te wyspy na wschodzie to Winderland, Isterland, Brewerlad, dalej jeszcze jest Nomerland, wszystkie pod standarem Winderlandu). Ich jÄ™zyk to mieszanka angielskiego i niderlandzkiego z wyraźnÄ… dominacjÄ… pierwszego. To naród kupców i kolonizatorów, wiÄ™c wybrzeże Aurenii przed podbojami Adriana VI Walecznego należaÅ‚y do Winderlandii. Na archipelagu Szaliarów jest też mniejszość Brusalska.
Charakterystyka etniczna
AureÅ„czycy sÄ… na co dzieÅ„ dość pasywnym narodem, ceniÄ… sobie spokojne życie i potrafiÄ… walczyć, ale jedynie o swój wÅ‚asny, Å›wiÄ™ty spokój. SÄ… dość sumienni, zajmujÄ… siÄ™ gÅ‚ównie uprawÄ… i maÅ‚ym handlem. PaÅ„stwo jest najwiÄ™kszym producentem żywnoÅ›ci w regionie. Spokojny tryb życia przyciÄ…ga wielu imigrantów wiÄ™c Aurenia jest zróżnicowana kulturowo i etnicznie. Swoje duże terytorium zawdziÄ™cza dwóm kwestiom. PierwszÄ… jest obecność ABSOLUTNIE NAJBARDZIEJ PRESTIÅ»OWEJ dynastii w regionie, dziÄ™ki panowaniu której część terytoriów po prostu zostaÅ‚a do kraju włączona na wczesnym etapie rozwoju. Drugim faktem stymulujÄ…cym rozrost terytorialny jest linia dynastyczna która rzÄ…dzi krajem od kilku pokoleÅ„. Badyni AdriaÅ„scy sÄ… walecznÄ…, pierworodnÄ… liniÄ… Badynów, spadkobiercami tronu w Hilavie.
Bedauczycy sÄ… troszkÄ™ inni. To naród również spokojny, ale posiada nieco inne priorytety. SÄ… niezwykle tradycjonalistyczni, niemal ortodoksyjni. LubujÄ… siÄ™ w dworskich ploteczkach, dynastycznych zawirowaniach i ubóstwiajÄ… pozycjÄ™ króla. Od paru pokoleÅ„ krajem rzÄ…dzÄ… Badynowie ale najpierw byÅ‚ to król Fanciszek V, który zasymilowaÅ‚ siÄ™ w kraju i wżeniÅ‚ w tutejszÄ… szlachtÄ™. Linia zachowaÅ‚a wÅ‚adzÄ™ przez 3 pokolenia, potem wÅ‚adzÄ™ przejęła Jadwiga VIII, bratanica zmarÅ‚ego bezdzietnie króla. ByÅ‚a podwójnie zamężna. Pierwszym mężem byÅ‚ Książę Azariel I, który rozpoczÄ…Å‚ liniÄ™ Badynów AzariaÅ„skich. Drugim byÅ‚ potomek oryginalnej linii królewskiej, Pierre Fedaux. Razem zapoczÄ…tkowali liniÄ™ Badynów JadwiÅ„skich, którzy nie dojdÄ… do wÅ‚adzy przez pięć pokoleÅ„, ale gdy dojnÄ…... bÄ™dzie siÄ™ dziaÅ‚o! Bedaux jest - poza tym że niewiele im brakuje do podobnej produkcji żywnoÅ›ci do Aurenia - domem najlepszych architektów. To dwór w Mnadurze wyznacza styl architektoniczny w regionie.
​
Nieustanny koflikt miÄ™dzy AureniÄ… a Bedaux o całą dolinÄ™ Laethois, doprowadziÅ‚ w przeszÅ‚oÅ›ci do wielu kofliktów miÄ™dzy paÅ„stwami. Bedauczycy uważajÄ… że Aurenia nie docenia skarbu posiadania pierworodnej linii najbardziej prestiżowej linii rodowej, zaÅ› AureÅ„czycy zarzucajÄ… Bedauczykom legalizm i lizusostwo. MiÄ™dzy szlachtÄ… jednak ustawicznie dochodzi do małżeÅ„stw, gÅ‚ównie ze wzglÄ™dów dynastycznych.
Ewolucja symboli narodowych Bedaux
Symbol narodowy Bedaux jest fenomenalny bo jest wÅ‚aÅ›nie symbolem narodowym. W przeciwieÅ„stwie do symbolu Aurenii, która przyjęła Wilka Badynów za flagÄ™, nie byÅ‚ to herb wÅ‚adcy. W przeciwieÅ„stwie do Kwiatu Sinaru z Sinarsalii nie pochodziÅ‚ z symbolu wojennego jednego z kluczowych rodów, który prowadziÅ‚ do walki wojska narodowe. Cudowronek ognisty byÅ‚ ptakiem wystÄ™pujÄ…cym w Bedaux od czasów gdy pierwsi ocaleli po Kataklizmie tam przypÅ‚ynÄ™li. ByÅ‚ też symbolem znajdujÄ…cej siÄ™ tam wczeÅ›niej ludnoÅ›ci Brusalskiej. ChÅ‚opi obu narodów - Bedaux i Brusalii - walczyli z wojskami Badyna Wielkiego i jego syna, Fryderyka II BadyÅ„skiego w konkurencji o dolinÄ™ Laethois u zarania paÅ„stwowoÅ›ci. Nikt nie prowadziÅ‚ ich pod tym sztandarem. Ich dowódcy używali po prostu smbolu, który jednoczyÅ‚ wszystkich.
Jakim cudem gdy trwaÅ‚a hegemonia Fedaux-Camex i flagÄ™ stanowiÅ‚o połączenie ich herbów, potem obie rodziny zgodziÅ‚y siÄ™ na powrót do Cudowronka?
​
NaturalnÄ… odpowiedziÄ… byÅ‚a zmiana dynastii. Przecież oczywistym jest że nowy król z dynastii Badynów, żyjÄ…cy od wielu lat w Bedaux Franciszek V, nie mógÅ‚by utrzymać autorytetu pod flagÄ… z symbolami rodu który zastÄ™puje, a który nadal ma wielki wpÅ‚yw na politykÄ™ Królestwa. Choć wszyscy wiedzieli że tron zdobyÅ‚ dziÄ™ki małżeÅ„stwu z Hargaret Repieux, córkÄ… Aliany Fedaux, Arcyksiężnej Bedaux, Franciszek należaÅ‚ do raczej popularnych wÅ‚adców, pozostajÄ…c w bliskich relacjach potężnych rodem Sandemine i gwarantujÄ…c pokój z AureniÄ…, której wÅ‚adcÄ… byÅ‚ jego brat - Adrian V. MógÅ‚ wiÄ™c dokonać zmian w symbolach, jednak żądza wÅ‚adzy hegemonów byÅ‚a niezaspokojona. Dlatego wÅ‚aÅ›nie Franciszek V zdecydowaÅ‚ siÄ™ najpierw zaspokoić Å‚aknÄ…ce lwy szlachty. PodzieliÅ‚ kraj na dwa arcyksiÄ™stwa - Bedaux i Brusalii, w pewien sposób oddzielajÄ…c dwa narody zgromadzone pod jednÄ… koronÄ…. ArcyksiÄ™stwo Bedaux zaÅ› podzieliÅ‚ na trzy ksiÄ™stwa. Fedaux, Lemaire, Camex. KsiÄ™stwa te otrzymaÅ‚y swoje symbole. MajÄ…c Å›wiadomość silnej pozycji Brusalów, zmodyfikowaÅ‚ też wÅ‚asny herb, zmieniajÄ…c barwÄ™ tarczy na błękitny, podobny do narodowej barwy Brusalów. UstanowiÅ‚ też uproszczony sztandar wojenny/banderÄ™, poziomy tricolor o barwach królewskiej flagi z ptokiem. Ten zrÄ™czny ruch zapewniÅ‚ mu dÅ‚ugotrwaÅ‚y efekt
​
Progresem byÅ‚ akt Azariela II Krwawego, wÅ‚adcy Bedaux, syna królowej Jadwigi VIII, UsunÄ…Å‚ wówczas herb Fedaux-Camex z herbu paÅ„stwowego, na co nie odważyli siÄ™ ani Franciszek V, ani Franciszek VI, ani jego matka. Jednakowoż, choć zmiana herbu byÅ‚a sensowna, reszta byÅ‚a absolutnÄ… abominacjÄ…. Azariel II byÅ‚ specyficznym wÅ‚adcÄ…. W czasach mÅ‚odoÅ›ci obserwowaÅ‚ nieszczęśliwe małżeÅ„stwo swojego ojca, Azariela I, ArcyksiÄ™cia ze swojÄ… matkÄ…, KrólowÄ…. Azariel nigdy nie miaÅ‚ dobrego kontaktu z rodzicami. Dumny byÅ‚ jednak ze swojego herbu, na który jego pradziadek musiaÅ‚ ciężko zapracować. ZwykÅ‚y kniaź, Kamuar Azaar zbudowaÅ‚ wówczas swoje gospodarcze imperium, sprawnie wykorzystujÄ…c boom na rolnictwo. Teraz mÅ‚odociany królewicz miaÅ‚ ufundowane podróże po wielkich imperiach, wychowanie na dworze Cesarza Wolszoi. Nie powróciÅ‚ do domu na wieść o Å›mierci ojca i ponownym zamążpójÅ›ciu matki. WróciÅ‚ tam na wieść o jej chorobie. Wkrótce Jadwiga VIII odeszÅ‚a, zostawiajÄ…c go z jego nowym ojczymem, Pierre Fedaux i przyrodnim bratem Cyrylem. RzÄ…dy Azariela II nie cieszÄ… siÄ™ popularnoÅ›ciÄ… ze wzglÄ™du na jego imperialistyczne zapÄ™dy. Nie zważajÄ…c na gospodarczÄ… wydolność swojego królestwa, inwestuje w sen o globalnym mocarstwie. NajwiÄ™cej jednak co udaÅ‚o mu siÄ™ zmienić to barwy flag. I zrobiÅ‚ to tak nierozważnie jak tylko siÄ™ da. ZÅ‚otego cudowronka uczyniÅ‚ czarnym, fladze nadaÅ‚ jasnobrÄ…zowe tÅ‚o wÅ‚asnej flagi. ZarzÄ…dziÅ‚ by każda flaga każdej jednostki administracyjnej skladaÅ‚a siÄ™ wyłącznie z tych trzech kolorów - biel, czerÅ„ i kawa z beż.Jego rzÄ…dy doprowadziÅ‚y kraj do poważnego kryzysu. ZmarÅ‚ przed 40-stkÄ…, jego syn, Azariel III SÅ‚aby abdykowaÅ‚ po roku rzÄ…dów. Symbole narodowe byÅ‚y w opÅ‚akanym stanie, nikt z dumÄ… ich nie używaÅ‚. Mówi siÄ™ nawet po dziÅ› dzieÅ„, że "czynisz cudowronka krukiem", gdy ktoÅ› zmienia coÅ› na gorsze, starajÄ…c siÄ™ jak najlepiej.
​
Po abdykacji byÅ‚o dwóch kandydatów do tronu - mÅ‚ody Dobromir z Badynów FranciszkaÅ„skich oraz starszy Walezy z Badynów JadwiÅ„skich. WygraÅ‚ mÅ‚odociany Dobromir, a to dziÄ™ki poparciu armii, której byÅ‚ marszaÅ‚kiem. Symbolami narodowymi zajÄ…Å‚ siÄ™ po otrzymaniu jeszcze korony sÄ…siedniej Aurenii. Adam X Ostatni, król z Badynów AdriaÅ„skich, zostaÅ‚ zamordowany przez zwolenników demokratycznej rewolucji. Dobromir wiedziaÅ‚ co robić. Z braku nastÄ™pcy (książę StanisÅ‚aw z maÅ‚ym synkiem, Jakubem uciekÅ‚ ze Scydii w obawie przed życiem) Dobromir poprosiÅ‚ o rÄ™kÄ™ jednÄ… z kandydatek do tronu - Marrion Smithmotz, z potężnego scydyjskiego rodu. ByÅ‚a ona córkÄ… brata wujecznego zamordowanego króla. Marrion wiedziaÅ‚a że koronÄ™ może zgarnąć jej brat, Havert, lub ródy takie jak Walayo czy Valer, a to byÅ‚o nie do pomyÅ›lenia. Dobromir wiÄ™c byÅ‚ dla niej dobrÄ… opcjÄ…. Gdy król Bedaux, na zgodÄ™ swojej narzeczonej, która trzymaÅ‚a w garÅ›ci ksiÄ™stwa Fuvii i Badynii, uciszyÅ‚ rodzÄ…cÄ… siÄ™ rewolucjÄ™, para siÄ™ pobraÅ‚a a Dobromir otrzymaÅ‚ koronÄ™. Wtedy też ogÅ‚osiÅ‚ powstanie federacji Aurenii i Bedaux - dwóch paÅ„stw połączonych pod jednÄ…, podwójnÄ… koronÄ…. Wtedy również postanowiÅ‚ zmienić symbole narodowe. postanowiÅ‚ przyjąć znany ukÅ‚ad czwórdzielny, znany z czasów rzÄ…dów Lemaire w Gvanie oraz z "monarszej szachownicy" sÅ‚awetnego Aleksandra VII Groźnego z Sinarsalii. UczyniÅ‚ wiÄ™c flagi Aurenii i Bedaux szachownicami tradycyjnych symboli narodowych. Poza tym wziÄ…Å‚ zmieniÅ‚ też zasady na jakich tworzone majÄ… być flagi jednostek administracyjnych. Każdemu z KsiÄ™stw zakazaÅ‚ używać wiÄ™cej kolorów niż trzy. MiaÅ‚y też obrać sobie jednej barwy proporzec na którym byÅ‚ oficjalny kolor regionu oraz odpowiadajÄ…ca jego statusowi korona - książęca, arcyksiążęca lub - w prztpadku proporca podwójnego Królestwa - królewska. Choć rozsierdziÅ‚o to potężnych książąt, król zyskaÅ‚ poparcie Brusalii. Reforma administracyjna bowiem, której wymagaÅ‚ ustrój federacyjny, dawaÅ‚ im w pewien sposób niezależność od Bedaux, wszak teraz ArcyksiÄ™stwo Bedaux wchodziÅ‚o, razem z ArcyksiÄ™stwem Brusalii, ArcyksiÄ™stwem Badynii, ArcyksiÄ™stwem Kerdarii, ArcyksiÄ™stwem Merazji, w skÅ‚ad Federacyjnego Królestwa Aurenii i Bedaux.
​
Flaga za obecnego króla, BarÅ‚omieja X MÅ‚odego. ZrozumiaÅ‚ on, że ustrój peÅ‚nej federacji nie zda egzaminu. CofnÄ…Å‚ wiÄ™c administracyjne reformy ojca i utworzyÅ‚ uniÄ™ personalnÄ…. Co do symboli, przywróciÅ‚ obu swoim królestwom ich flagi. StworzyÅ‚ też podzielonÄ… ukoÅ›nie FlagÄ™ FederacyjnÄ…
Ewolucja flag Królestwa
Ewolucja flag jednostek administracyjnych
Mapa podziału administracyjnego z okresu federacyjnego
